podcast
Város és vidék közötti szakadékról, Magyarországon uralkodó feudális viszonyokról, na meg arról is beszélgettünk a Nyersanyag rendezőjével és a…
továbbmagazin
Boross Martin első nagyjátékfilmjében egy fiatal budapesti filmrendező és stábja, filmes szakkör tartása helyett, beleavatkozik a falusiak életébe,…
továbbvideó
Filmes csapat érkezik a faluba, és az eredeti tervtől eltérve, a rendező leleplező dokumentumfilmet kezd forgatni a kiskirályként viselkedő,…
továbbhír
Két magyar alkotást is beválogattak a Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál szakmai programjára. A KVIFF Eastern Promises keretében Gyimesi Anna…
továbbmagazin
Reisz Gábor minden kérdésünkre magyarázatot ad, Almási Tamás bemutatja a hatvanas évek Budapestjének császárát, Hajdu Szabolcs pedig trilógiájának…
továbbhír
Szakonyi Noémi Veronika a nyílt örökbefogadás témáját feldolgozó, „mélyreható drámája” nyerte szombat este a Just Film Grand Prix-t az ’A’…
továbbhír
Boross Martin első nagyjátékfilmje újabb lépéssel került közelebb a megvalósuláshoz, ugyanis a készülő filmek között elnyerte a legjobb projekt…
továbbhír
Boross Martin első nagyjátékfilmje, a város és vidék közötti szakadékról szóló Nyersanyag meghívást kapott a Tallinn Black Nights Filmfesztivál…
továbbhír
A Stereo Akt színházi társulat vezetője, Boross Martin első nagyjátékfilmje egy Budapestről vidékre érkező filmes stáb és egy zsákfalu lakóinak…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié